#1 2008-03-25 22:02:25

Aniashira

Administrator

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2008-03-19
Punktów :   
WWW

Żywienie Beagle

Aby utrzymać naszego beagle w odpowiedniej kondycji nie wystarczą zabiegi pielęgnacyjne. Pies prawidłowo pielęgnowany, ale źle odżywiany będzie miał niestety kłopoty ze zdrowiem.

Jeżeli zdecydujemy się na zmianę diety, róbmy to na przestrzeni 7 dni by uniknąć problemów żołądkowo-jelitowych.

   1.
      Do 16 tygodnia życia powinniśmy karmić szczeniaka 4 razy dziennie, a potem 3 razy a gdy skończy rok - jeden lub dwa razy dziennie.
   2.
      Karmy psa codziennie o tej samej porze lub o porach jak najbardziej zbliżonych. Miske z jedzeniem pozostawmy na podłodze, w klatce czy gdzie tam pies je na 15-20 minut na spokojne zjedzenie ( ja tak robię i Ajka je aż jej się uszy trzęsą bo wie że nic innego nie dostanie) Jeżeli coś zostanie zabieramy miskę. Metoda taka nauczy psa pewnej dyscypliny jedzenia i ustabilizuje wydalanie. Nie karmy psa na każde jego zawołanie bo to spowoduje niestety nadwagę i będzie potem problem.
   3.
      Nigdy nie dawajmy psu kości z kurczaka ( weterynarze mówią, że to nie jest zdrowe dla psa bo te kości jak sie złamią są szpiczaste a potem sa z tego problemy i operacje)Możemy dać psu produkty z naszego stołu np: ryż, warzywa, mięso (oprócz drobiu, cielęciny i wędlin- ponieważ są tam zawarte komponenty i przyprawy są niezdrowe, a wędlina nadpsuta to trucizna)
   4.
      Sery i twarogi - obojętnie krowie czy kozie - to doskonałe źródło białka, wapnia i witamin. Możemy od czasu do czasu podać psu naturalnego jogurtu. jogurt ułatwia trawienie. Niektóre psy - szczeniaki maja uczulenie na białko np Ajka po mleku, serkach , jogurtach się strasznie drapała. Okazało się że jest uczulona.
   5.
      żółtko to prawdziwa skarbnica witamin doskonała w każdym wieku. Podajemy je w stanie surowym.
   6.
      Produkty zbożowe zawierają węglowodany, dostarczają organizmowi energię, umożliwiającą oszczędną gospodarkę białkami i tłuszczami. Łatwo ulegają przemianie w tłuszcz. Dlatego lepiej starannie dobierajmy dawkowanie, gdyż może spowodować to nadwagę u naszego psiaka.
   7.
      Nie wolno psu podawać potraw słonych, tłustych, z ostrymi przyprawami.
   8.
      Pamiętajmy aby miska z wodą była cały czas napełniona

Mam nadzieję, że Wam taki krótki opis pomoże w karmieniu waszych pupilków.


http://i152.photobucket.com/albums/s161/Ania-shira/forum/Untitled1jpgajka-1.jpg

Offline

 

#2 2009-08-27 08:34:46

gosik0601

Puppy

Zarejestrowany: 2009-08-26
Punktów :   

Re: Żywienie Beagle

dziękuje bardzo za podpowiedź...Mam zamiar kupic sobie szczeniaczka,chłopca i chcę by miał u mnie jak najlepiej..

Offline

 

#3 2011-10-23 19:59:41

konrad

nowy

Re: Żywienie Beagle

dzięki:D

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.genelia-d-souza.pun.pl www.kagura.pun.pl www.modthesims3.pun.pl www.real-craft.pun.pl www.otekipa.pun.pl